• Ziyaret ve Refakat Kuralları
  • Size Nasıl Ulaşabilirim?

Ziyaret ve Refakat Kuralları

Ziyaret ve Refakat Kuralları

Değerli Hasta Yakınlarımız; Hastalarımız bizim için değerlidir. Hastalarımızı korumak, esas olarak bizim görevimizdir. Ne sizler, ne bizler hastalarımızın sağlığını bozacak bir faktörün oluşmasını istemeyiz. Bunun için bizlerle iş birliği içerisinde olmanızı ister ve almış olduğumuz önlemlere titizlikle uymanızı bekleriz.

BİLGİLENDİRME VE RIZA ALINMASI

Her türlü tıbbi müdahale öncesinde ve yatış işlemlerinde, işlemler hakkında hasta /hasta yakınlarımız bilgilendirilerek, yapılacak işlemler için onayınız alınmaktadır. Yapılacak işlemler hakkında yeteri kadar bilgilendirilmediğinizi veya anlaşılmadığını düşünüyorsanız, lütfen Hasta Hakları birimine başvurunuz. Hasta Hakları Birimi Hastanemiz giriş katında olup, “1208” nolu dâhili hattan da ulaşabilirisiniz.

Hasta yakınlarımızı bilgilendirme alanımız 5.katta bulunmaktadır.

Hastanın hukuki yakını olmayan kişilere hasta ile ilgili bilgiler verilmez.

Mesai saatleri içerisinde hasta yakınlarına hasta ile ilgili bilgi hastanın doktoru tarafından verilmektedir.

AKILCI İLAÇ KULLLANIMI

Hastanın yatış işlemleri yapıldığı andan itibaren hastanızın kullandığı ilaçlar varsa lütfen hemşiresine teslim ediniz. İlaçlarınız sizden form karşılığında alınacaktır. Doktor kontrolünde hastanıza uygulanacaktır.

YEMEK SAATLERİ

Kahvaltı: 07:00-08:00 arasında, Öğle Yemeği: 11:00-12:00 arasında, akşam yemeği ise; 16:00-17:00 saatleri arasındadır.

BANYO KULLANIMI

Hastanemizde 24 Saat sıcak su imkânı bulunmaktadır. Hasta/Hasta Yakınlarımız dilediği zaman banyoyu kullanabilir. Genel yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan hastalarımızın, Salı ve Cuma günleri rutin olarak ve ihtiyaç halinde günü fark etmeksizin yaptırılarak, kişisel hijyen ihtiyaçları karşılanmaktadır.

ZİYARET KURALLARI

Hastanemiz yataklı servislerinde Kurumuzca belirlenmiş ziyaret saati yoktur. Serviste sağlık hizmeti alan diğer hastalarımızı rahatsız etmemek üzere hasta yakınlarımızın ziyaretçileri kabul edilir. Ziyaret sırasında enfeksiyon ve hasta güvenliği kurallarına dikkat edilmelidir.

Yoğun bakım ünitesinde, her gün 13:00-14:00 saatleri arasında hastamızın 1.derece yakınlarının 10 dakikayı aşmayacak ve hastamız ile minimum temasta bulunulacak şekilde ziyareti gerçekleştirilir.

Bir ziyarette, hasta yakınlarından en fazla bir kişi alınabilir.

Hasta yakınları yoğun bakım ünitesine girerken, galoş önlük gibi koruyucu ekipman kullanıp el hijyenini sağlayarak yoğun bakım ziyaretini gerçekleştirir. Ziyaret bitiminde tekrar el hijyeni sağlanmalıdır.

12 yaşından küçük çocukların ziyareti kabul edilmemektedir.

Yiyecek, içecek kabul edilmemektedir.

Refakatçi uygulaması yoktur.

VİZİT SAATLERİ

Doktorlarımız her sabah vizit yapmaktadırlar. İhtiyaç halinde hekim olarak vizit tekrarı yapabilir. Vizit sonunda hastamızın genel durumu, takibi, tedavisi ve taburculuğu gibi konularda sizleri bilgilendirecektir.

TABURCULUK EĞİTİMİ

Doktor tarafından taburculuğuna karar verilen hastanın hemşiresi sizi evde kullanacağınız ilaçlarınız, varsa cihazlar, günlük yaşam aktiviteleriniz ve beslenme şekliniz ile ilgili bilgilendirecektir veya ilgili sağlık personeline yönlendirecektir.

GENEL HATIRLATMALAR

Lütfen hastalarınıza temastan kaçınınız. Dokunmak zorunda kalırsanız ellerinizi öncesinde ve sonrasında mutlaka yıkayınız.

Hastalarınızın kıymetli eşyaları ile yoğun bakım ünitelerine ve yataklı servislere getirmeyiniz.

Hastalarınızın ihtiyacı olan durumlarda hemşireniz tarafından bilgilendirilebilmeniz için ulaşılabilir 2 numara bırakmanızı rica ederiz.

Hastanemizin 0324 325 46 46 numaralı telefonu arayıp, ulaşabilirsiniz.

ACİL ŞİFALAR DİLERİZ…

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Size Nasıl Ulaşabilirim?

İletişim sayfamızdaki hattımızdan mesai saatleri içerisinde bizlere ulaşabilirsiniz. 

Güvenevler, 20. Cd. No:48, 33140 Yenişehir/Mersin
(0324) 325 46 46
info@forumyasamhastanesi.com.tr
www.forumyasamhastanesi.com.tr ©
X